Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 Slideshow

W lutym 2011roku już po raz siódmy, na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jego celem propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetu. W Polsce DBI organizowane jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK), a jego Głównym Partnerem jest Fundacja Orange.
Nasza szkoła corocznie przyłącza się do tych obchodów. W tym roku chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursach propagujących bezpieczne korzystanie z sieci:
plastycznym: przygotowanie plakatu, komiksu (uczniowie klas IV – V);
literackim: przygotowanie listu, wiersza rymowanki (uczniowie klas VI).
Członkowie kółka komputerowego przygotowali gazetkę informacyjną (z wykorzystaniem prac uczniów) wyeksponowaną na głównym korytarzu. W klasach IV – VI w ramach lekcji informatyki przeprowadzono zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów filmowych „3… 2... 1… Internet”.
Samorząd Uczniowski przeprowadził zajęcia edukacyjne dla uczniów klas II i III z wykorzystaniem materiałów filmowych „Sieciaki”. Uczestnicy otrzymali ulotki zawierające „sieciakowe zasady” oraz umowy bezpiecznego korzystania z sieci do podpisania wspólnie z rodzicami.

E. Kaczmarek-Krystkowiak, A. Płóciennik.

gazetka_informacyjna
dbi002
dbi004
dbi007
dbi008
wiersz1
wiersz2

Całkowita ilość zdjęć: 7 | Ostatnia aktualizacja: 03.03.11 20:54 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc