Święto Patrona Slideshow

Mnie tak boli każda chwila nie przeżyta po bohatersku usłyszeliśmy na zakończenie apelu poświęconego 49. rocznicy śmierci Władysława Broniewskiego, patrona szkoły. Mamy nadzieję, że znajdą one właściwe miejsce w wspomnieniach wszystkich uczestników uroczystości. Choć to wzniosłe słowa i przez młodych ludzi odbierane jako archaiczne, i niemające wiele wspólnego z rzeczywistością, zapewne nie powinny być zlekceważone. Bowiem w każdej chwili – nawet bardzo prozaicznej - możemy stać się „bohaterami”. Zwykła koleżeńska pomoc czy serdeczność wobec siebie, czyni nas osobami wyjątkowymi.
Uroczystość odbyła się w środę, 23 lutego i uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Młodsze klasy wysłuchały prezentacji na temat życia Władysława Broniewskiego i przygotowały w swoich klasach gazetki o patronie. Natomiast klasy IV, V i VI dodatkowo brały udział w „Konkursie wiedzy o patronie”. W części artystycznej (przygotowanej przez p. M. Michalak – Zielińską) – uczennice (Marta Wojdak, Natalia Bąkowska, Nikola Majcherek, Monika Wągiel, Oliwia Grzesik) opowiadały o Władysławie Broniewskim, umilając czas słuchaczom pięknymi strofami poezji. Podczas recytacji wierszy (Wiersz ostatni, Na śmierć rewolucjonisty, Mój pogrzeb) w tle rozbrzmiewała muzyka Jana A.P Kaczmarka.
Efektowna i staranna dekoracja to zasługa pań: Katarzyny Knebel i Renaty Derdzińskiej.
Udział klas IV –VI w uroczystości poprzedzony był dwutygodniowymi przygotowaniami, gdyż przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali między sobą w trzech kategoriach: recytacja wierszy, konkurs plastyczny, turniej wiedzy o patronie. Ponadto każda klasa miała przygotować w swojej klasopracowni gazetkę tematyczną.
Poczynaniom zawodników przyglądała się Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Kowalczyk, p. Wiktor Pławiński, p. Małgorzata Hanczewska,
p. Danuta Witkowska, p. Iwona Kasprzak. Wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie laureatom „Konkursu wiedzy o patronie” (I miejsce kl.IVa, II miejsce kl.VIb, III miejsce kl. VIc) pamiątkowych dyplomów i łakoci.

M. Michalak-Zielińska
R. Derdzińska
K. Knebel

patron1
wystepujace
patron
turniej_wiedzy
praca_dzieci
prace_uczniow
komisja_konkursowa 2
IVa_laureaci_konkursu
IImiejsce
IIImiejsce

Całkowita ilość zdjęć: 10 | Ostatnia aktualizacja: 24.02.11 20:47 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc