„WŁADEK” na „Dziatwie” w Łodzi Slideshow

Teatr Integracyjny "WŁADEK" ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie znalazł się wśród 15 grup teatralnych z całej Polski, które brały udział w XXXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ,,Dziatwa 2012’’ w Łodzi.

Zespół ,,WŁADKA” tworzą uczniowie z klasy integracyjnej i jest to ich drugi rok pracy w zespole. Teatr integracyjny był laureatem tegorocznych Konfrontacji Teatrów Dziecięcych w Dobrej i stąd został wytypowany na Przegląd Teatrów do Łodzi. Uczniowie zagrali przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko”, które zostało wspaniale przyjęte przez widzów. Młodzi aktorzy świetnie nawiązali kontakt z publicznością, która co chwilę nagradzała uczniów salwami śmiechu lub brawami.

Od tego roku jest zmieniona formuła przeglądu i kwalifikacja na ,,DZIATWĘ’’ jest równoznaczna z przyznaniem nagrody. Zespół otrzymuje natomiast ocenę artystyczną. Komisja oceniła bardzo dobrze teatr ,,WŁADEK’’. Pochwaliła uczniów za ich profesjonalizm nie tylko w odtwarzaniu postaci z wiejskiego podwórka takich jak kura, kogut, kaczki, gęsi czy sroka, ale również za lekkość i wdzięk z jakim poruszali się po scenie . Teatr otrzymał nagrodę za urok prostoty i mądrość zagranego przedstawienia. Wszystkie spektakle oceniała Rada Artystyczna w składzie: Jadwiga Sącińska – teatrolog, Leszek Bzdyl – choreograf, tancerz i reżyser teatralny oraz Piotr Cieplak teatrolog i reżyser.

"DZIATWA" to święto teatru. Uczniowie przez cztery dni świetnie się bawili. Było mnóstwo spotkań, rozmów i wspólnych zabaw. Dzieci oglądały przedstawienia, a oczekiwanie na kolejny spektakl umilał opowiadacz bajek Michał Malinowski – twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa, który przenosił słuchaczy w piękny świat wyobraźni. Ciekawostką dla nas było, że jest on autorem muzyki przeboju polskiej reprezentacji na Euro 2012 ,,Koko Euro spoko’’.

Organizatorzy przygotowali również dla uczestników przeglądu leśną dyskotekę, zabawy z klockami MuBaBao rozwijające wyobraźnię oraz warsztaty ruchowe przy muzyce, które prowadzili aktorzy z Teatru Chorea. Jednocześnie odbywały się warsztaty dla instruktorów, które prowadzili Piotr Cieplak i Leszek Bzdyl. W przedostatni dzień wszyscy uczestnicy ,,DZIATWY’’ jako rycerze wyruszyli z mieczami na ulicę Piotrkowską, aby pokonać ziejącego ogniem smoka, który uwięził w pasażu Schillera królewnę Dziatwę. ,,Zabawa w teatr’’ skończyła się w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i szkoda, że trwała tak krótko.

Uczniowie i opiekunowie z teatru integracyjnego są bardzo zadowoleni, że mogli wystąpić na scenie ogólnopolskiej. Okazało się, że sztuka to dziedzina , która łączy, każdy aktor jest wartościowy i może coś ofiarować innym, a wspólne działanie i wyobraźnia skutecznie pomagają przełamywać wszelkie bariery między ludźmi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło integracji poprzez teatr, a są to:
- Urząd Gminy we Władysławowie,
- Starostwo Powiatowe w Turku,
- KWB Adamów,
- Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej we Władysławowie,
- Anonimowy Sponsor.

Opiekunowie teatru integracyjnego „WŁADEK”:
Małgorzata Karska, Agnieszka Płoszaj, Dorota Zasada

DSC02157
DSC05828
DSC05830
Obraz_511
Obraz_601
Obraz_616
Obraz_638
Obraz_699
Obraz_718
P1010017
P1010034
P1010049
P1010069
P1010093
P1010097

Całkowita ilość zdjęć: 15 | Ostatnia aktualizacja: 04.06.12 17:35 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc