Mikolajki w naszej szkole Slideshow

W większości Europy w tym i w Polsce dzień świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Biskup Miry cały swój majątek rozdał biednym. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne znajdują prezenty ukryte pod poduszką , umieszczone w bucie lub w skarpecie. W Wielkopolsce , na Kujawach i Kaszubach prezenty na Boże Narodzenie przynosi tradycyjnie gwiazdor a 6 grudnia Mikołaj. Właśnie w tym dniu do Naszej szkoły zawitali MIKOŁAJOWIE. Swoją pogodą ducha wprowadzili oni uczniów w wyśmienity i świąteczny nastrój. Wręczali im drobne upominki i łakocie. W świąteczny nastrój uczniów i całe grono pedagogiczne przenosiła także płynąca z głośników szkolnych muzyka poświęcona właśnie Mikołajom.

Biblioteka szkolna w ramach mikołajek zorganizowała zajęcia dla najmłodszych – akcję: Bajki na Mikołajki. Przyciągnęła ona liczne grono wielbicieli bajek.

Został rozstrzygnięty także konkurs zorganizowany dla klas I-III na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniowa. Wybór był trudny dla Samorządu Uczniowskiego laureatami zostali:

Nasi laureaci zostali nagrodzeni drobnymi upominkami , a ich prace można podziwiać na tablicy szkolnej Samorządu Uczniowskiego.

Ponadto na głównym korytarzu szkolnym odbywała się loteria szkolna dla naszych uczniów. (zorganizowana przez Samorząd Szkolny i drobnego sponsora). Każdy z losów był pełen. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem taką formą rozrywki wykupując wszystkie przygotowane dla nich losy co do ostatniej sztuki . Mile spędzili czas kosztując łakocie i oglądając drobne upominki z loterii. Dzień ten będzie dla Naszych uczniów miłym wspomnieniem.

Sylwia Malesza-Gumienna

Obraz_030
Obraz_036
Obraz_038
Obraz_048
Obraz_052
Obraz_021

Całkowita ilość zdjęć: 6 | Ostatnia aktualizacja: 11.12.11 22:18 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc