Projekt edukacyjny UNICEF -Wszystkie kolory świata Slideshow

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Wszystkie kolory świata”. W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali szmaciane laleczki, które zostaną zlicytowane podczas zorganizowanych w szkole wydarzeń. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu „Wszystkie Kolory Świata” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz pokazanie im, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Instytucje uczestniczące w kampanii wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

W ramach projektu „Wszystkie Kolory Świata” uczniowie przygotują szmaciane laleczki, które będą symbolizować ich pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Laleczki te zostaną zlicytowane podczas wydarzenia z udziałem rodziców, dziadków oraz członków lokalnej społeczności, zaplanowanego i zorganizowanego przez ich szkołę. Cena wywoławcza laleczki wynosi 10 zł. Środki zebrane w ten sposób przeznaczone zostaną na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Uszycie zabawki jest niezwykle proste - pomoże w tym wykrój wysłany przez UNICEF. Przed wykonaniem zadania uczniowie (podczas zajęć lub w trakcie pracy domowej) wybiorą kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka i zbiorą o nim oraz jego mieszkańcach jak najwięcej informacji (o zwyczajach, kulturze, geografii etc.). Dzięki temu swoje charytatywne zabawki będą mogli ubrać i przyozdobić w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrali.

Dodatkowo każda szkoła realizująca projekt będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Zgłoszenia do rywalizacji należy przesyłać do 15 stycznia 2012 r. Wyróżniona w konkursie placówka będzie miała okazję spotkać się z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF - Majką Jeżowską, która wystąpi z koncertem na terenie zwycięskiej szkoły.

Nasi uczniowie zostali zapoznani z celami akcji , sposobem wykonania laleczek ,oraz obowiązującymi terminami. Teraz pozostaje tylko czekać na efekty pracy uczniów. Mam nadzieję, że w styczniu w szkole zorganizujemy niezwykle ciekawą wystawę lalek z różnych krajów świata i nie zabraknie chętnych do wzięcia udziału w licytacji .

Pamiętajmy- jedna lalka = jedna szczepionka= jedno uratowane życie!

Iwona Kasprzak
Alicja Kaszyńska

IMG_5726
IMG_5727
IMG_5730
IMG_5731
IMG_5732

Całkowita ilość zdjęć: 5 | Ostatnia aktualizacja: 11.12.11 00:38 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc