Osiągnięcia UKS Skoczek

W miesiącu październiku młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” we Władysławowie wzięli udział w kilku znaczących zawodach sportowych na których zajmowali czołowe lokaty.
Na stadionie TS Olimpia w Poznaniu w dniu 03.10.08r. odbyły się w ramach memoriału Bernarda Kobielskiego Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych młodzieży do piętnastu lat w lekkiej atletyce. Powiat Turkowski reprezentowało trzech zawodników z UKS „Skoczek” tj. Daniel Berliński i Agata Grzelak-skok wzwyż, Klaudia Koligat-bieg na 600m. Miłym akcentem skromnej reprezentacji było zajęcie pierwszego miejsca w skoku wzwyż przez Daniela Berlińskiego-ucznia Gimnazjum nr 1 w Turku. Wynik 165cm wystarczył, aby pokonać zawodników z renomowanych klubów lekkoatletycznych województwa wielkopolskiego.
Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek”, również reprezentował Szkołę Podstawową we Władysławowie na mistrzostwach miasta Poznania i zarazem memoriale Bronisława Szwarca w biegach przełajowych, które odbyły się 17.10.08r. nad Maltą w Poznaniu. W biegu na 1000m zwyciężyła z duża przewagą Klaudia Koligat potwierdzając tym samym, że od roku jest jedną z najlepszych biegających zawodniczek w swojej kategorii w Wielkopolsce. Natomiast Jakub Bałdyka stoczył pasjonujący pojedynek o drugą lokatę w biegu chłopców szkół podstawowych. Drugie miejsce jest jego największym dotychczasowym sukcesem. Liczna obsada w poszczególnych biegach (ok. 200 zawodników w każdym biegu) świadczy o dużym zainteresowaniu biegami o mistrzostwo miasta Poznania.
Młodzi zawodnicy z UKS „Skoczek” wzięli udział w 28 Międzynarodowym Biegu Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka zorganizowanym 26.10.08r. w Kole. Po raz pierwszy w historii biegów pierwsze miejsce zajął zawodnik z gminy Władysławów, Dominik Kwietniewski. Dominik uczestniczył w biegu młodzieżowym rocznik 1998 na dystansie 800m. Zgromadzona publiczność na mecie zgotowała mu owację za styl w jakim odniósł zwycięstwo. Linie mety pokonał z przewagą ok. 50m nad następnymi zawodnikami. Również Klaudia Koligat odniosła następny sukces zajmując trzecie miejsce w biegu warciańskim na dystansie 800m, ustępując tym razem nieznacznie koleżankom, z którymi z powodzeniem już rywalizowała.
Sukcesy młodych biegaczy odnoszone są dzięki pracy szkoleniowej prowadzonej w UKS „Skoczek” przez Floriana Berlińskiego, Grzegorza Grzelaka i Bartłomieja Wiśniewskiego.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Całkowita ilość zdjęć: 11 | Ostatnia aktualizacja: 03.11.08 21:51 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc