Nauka pływania

„Przez naukę pływania do kształtowania charakteru oraz troski o swoje ciało i zdrowie” pod taką właśnie nazwą realizowane jest zadanie, w którym uczestniczy 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe otrzymało 250 tysięcy złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) na realizację programu nauki pływania dla dzieci z województwa wielkopolskiego. Wśród 15 szkół, które uwzględniono w programie nauki pływania znalazła się nasza szkoła. Niewątpliwie decydujący wpływ na wytypowanie szkoły do realizacji programu miała aktywność Uczniowskiego Klubu Sportowego „SKOCZEK”, który jest członkiem prawnym Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS.
Dzieci od początku września do 20 grudnia dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) na pływalni w Turku doskonalą swoje umiejętności w pływaniu. Nauka pływania cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy nie ukrywają radości z faktu nauczenia się do chwili obecnej pływania dwoma stylami. Punktem kulminacyjnym realizowanego zadania będzie wykazanie się umiejętnościami w pływaniu 12 grudnia br. na basenie w Lesznie. W imprezie rekreacyjnej udział weźmie 150 dzieci z 15 szkół realizujących zadanie nauki pływania. Pokazy obserwowane będą przez Marszałka województwa wielkopolskiego, a każdy uczestnik otrzyma dyplom i upominek.
Nauka pływania prowadzona jest przez instruktorów Pawła Szczepaniaka, Roberta Strymera i Floriana Berlińskiego, natomiast opiekę nad dziećmi sprawują Katarzyna Grzelak, Maria Berlińska i Grzegorz Grzelak.

f1
f10
f2
f3
f4
f5
f6
f7
f8
f9

Całkowita ilość zdjęć: 10 | Ostatnia aktualizacja: 09.11.08 22:05 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc