Jasełka, jasełka...


Jasełka przygotowane przez dzieci z klasy II A wprowadziły w świąteczną atmosferę wszystkich zebranych na spokaniu opłatkowym, które odbyło się 16 grudnia.
Uczniowie bardzo ładnie wcielili się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli przybywających do żłóbka, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Młodzi aktorzy podbili serca publiczności. Po przedstawieniu otrzymali gromkie brawa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły zebranych gości świąteczną radością i sprawiły, że czuło się już magię zbliżających się świąt.
Następnie przyszedł czas na bożonarodzeniowe życzenia. Ciepłe słowa skierowali do wszystkich zebranych Pani Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Pani Dyrektor Szkoły Urszula Maciejewska oraz Ksiądz Dawid Brauer.

Uczniowie zagrali również przedstawienie jasełkowe dla mieszkanców Russocic w Domu Rolnika oraz dla całej społeczności szkolnej.

Uczniowie przygotowywali przedstawienie jasełkowe z opiekunami: E. Kałużną, A. Płoszaj, M. Karską, E. Sosińską i E. Witaszczyk.

Copyright © 2019 Edyta Kaczmarek-Krystkowiak