„Noc Naukowców 2019” na Politechnice Poznańskiej z naszym udziałem!


Tyrystor, falownik, pole magnetyczne, te i inne tajemnicze pojęcia poznali nasi uczniowie kl.8 dzięki pokazom w Laboratorium Energoelektroniki podczas „Nocy Naukowców” w dniu 27.09.2019r.

Grupa ósmoklasistów oprócz świata elektroniki miała okazję poznać technikę „przechwytywania” trójwymiarowych ruchów stosowaną w filmach i grach komputerowych, sprawdzić strukturę różnego rodzaju podłoża w warsztacie „Czy moja podłoga jest śliska” oraz sprawdzić, w której roli są lepsi: strzelca czy bramkarza.

W Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii mogliśmy dowiedzieć się jak roboty widzą świat, jak nimi sterować i jak można się z nimi porozumiewać- to wszystko na warsztacie „Robotarium”.

To nie koniec atrakcji. Były także eksperymenty chemiczne, sprawdzenie wytrzymałości windy i umiejętności komunikacji interpersonalnej.
To tylko namiastka propozycji dla każdego, kto pragnie zgłębiać tajniki świata popularno-naukowego. Bowiem takie imprezy edukacyjne pod hasłem: Resarchers’ Night odbywają się w wielu miastach Polski. Tej nocy każdy może wcielić się w rolę naukowca i przekonać się jak pasjonująca jest nauka.

Ufam, że nasz pobyt na wyższej uczelni będzie impulsem do rozwijania naukowych zainteresowań wśród naszych uczniów.

Red. Małgorzata Suchanek
Foto: Agnieszka Majda
Copyright © 2019 Edyta Kaczmarek-Krystkowiak